„Изтребител” простреля три пъти „Спортист” (Струма)

В мач от 6-ия кръг за първенството на областна група „Струма-1” се срещнаха отборите на „Изтребител” (Ново Делчево) и „Спортист” (Струма). Независимо от падналия дъжд домакините се бяха погрижили по подобаващ начин за подготвят терена много добре за тази среща. До 30-ата минута мачът беше равностоен и не се стигна до отбелязване на гол. В 31-вата минута Евгени Геров от домакините бе спънат в наказателното поле на гостите и Георги Николов бе точен от бялата точка за 1:0. При този резултат футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част на мача натискът на футболистите на „Изтребител” бе тотален. В 61-вата минута Симеон Кременлиев овладя топката в центъра на терена, насочи се директно с нея и изскачайки сам срещу вратаря на гостите, го преодоля за 2:0. В 75-ата минута след груба грешка на защитата на гостите Симеон Кременлиев се възползва от подаръка и достигайки до границата на наказателното поле, бутна топката покрай противниковия страж за 3:0. В 85-ата минута Димитър Ризов, изскачайки срещу вратаря на „Струма”, уцели дясната странична греда. В 87-ата минута главният съдия Никола Якимов отсъди дузпа в полза на гостите, но до почетно попадение не се стигна, защото вратарят на домакините Божидар Бужев бе невероятен и отрази удара.