Йоана Анастасова спечели летния шахматен турнир на ОДК- Кюстендил, 7-годишният Димитър Стоилов зае трето място в общото класиране

Победителката Йоана Анастасова

Традиционният летен шахматен турнир по случай края на учебната година събра в залата на Обединен детски комплекс в Кюстендил 15 млади таланти от училищата в този спорт.

Участниците в летния шахматен турнир

Главен съдия бе Асен Анев – ръководител на школата по шахмат в ОДК, а състезанието се проведе в 4 кръга по швейцарска система. След изиграване на всички партии победител стана Йоана Анастасова, която събра 4 т. На второ място с 3 точки се класира Лилия Стефанова, а на третата позиция се нареди със същия точков актив 7-годишният Димитър Стоилов. Аспарух Ангелов е четвърти, пето място за Станислав Петров и Юлиян Петров, всички с по 2,5 т.

Димитър Стоилов

Първи в своята възрастова група са Карина Бурназка- момичета до 8 год и Боян Кръстев- момчета до 8 години.

Всички участници в шахматния турнир получиха награди и грамоти.

Асен Анев връчи грамоти и на деветте шахматисти от клуба към ОДК, които се представиха най-добре в общински и национални турнири и състезания през учебната година.