Кюстендилските каратеки на “Дарис” стартираха годината с четири отличия от “Балкан гран при”, Тодор Настев блести със злато и сребро

Мирослав Бончев се нареди втори, Самуил Гигов трети на татамито в Габрово

16-14-01-krasi-1_daris_karate_gabrovo

Четиримата медалисти с треньора Борислав Иванов

Кюстендилски каратеки на “Дарис” стартираха годината повече от отлично. Четирима състезатели на треньора Борислав Иванов участва на Международния турнир по карате “Балкан гран при” в Габрово и спечелиха златен, 2 сребърни и бронзов медал. Турнира уважиха 16 клуба с общо 165 състезатели.

Със злато и сребро се окичи на кумите индивидуално Тодор Настев. Той зае първо място в Open категория – 12/13 г. и второ при 14/15 г., кат. 52 кг.

На ката индивидуално Мирослав Бончев зае второ място при 14/17 г., а Самуил Гигов остана на 3-то място при 7/9 г.

“Тодор игра и в двете възрасти и категории, добро представяне направи и Цветан Бързашки в категория Open при мъжете, но не стигна до медалите. Сега продължаваме подготовката с Доротея Настева и Симеон Стойчев за предстоящото Европейско първенство по олимпийско карате, което е от 17 до 19 февруари в зала “Арена Армеец” в столицата”, коментира треньорът Борислав Иванов.