“Марек” е на финал за Купата на Аматьорската футболна лига!

“Марек” победи с 2:0 “Дунав” (Русе) и успя да се класира на финал в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

Дупничани започнаха мача, който се игра на неутрален терен във Враца, далеч по-уверено от съперника си и пропуснаха добри възможности за гол още в първите минути.

Четвърт час след началото на мача Димитър Владимиров даде преднина на дупнишкия клуб, разписвайки се с глава след центриране от ъглов удар.
До края на първата част марекчани имаха още няколко шанса за попадение, които обаче така и не успяха да материализират.

След почивката тимът от Русе заигра далеч по-добре и на свой ред пропусна да изравни, дори удари греда.

Минутата бе 73-а, когато Евгени Тунтев покачи на 2:0 за “Марек” и уби интригата в мача.

Финалът за Купата на Аматьорската футболна лига ще се играе, след като приключат първенствата в Трета лига. В другия полуфинал един срещу друг се изправят “Левски” (Лом) и “Розова долина”.

Следващият мач на “Марек” е срещу “Балкан” (Ботевград) и е много важен в битката за първото място в Югозападната трета лига.