Марек се бори мъжки и успя да победи силния отбор на Марица (Пловдив)

Марек записа изключително важна победа с 1:0 над Марица (Пловдив) у дома.

Пред собствените си фенове дупничани започнаха срещата мобилизирано и се бориха мъжки през всичките 90 минути срещу един от най-силните отбори във Втора професионална лига.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на починалия футболен треньор Иван Ранчев, който вчера бе покосен от мълния.

В 16-ата минута Димитър Панталеев от марекчани проби по левия фланг и подаде успоредно на голлинията, но нахлуващия Димитър Атанасов за малко не достигна до топката, за да я прати във вратата.

Домакините успяха да поведат в 42-ата минута. При бърза контраатака Евгени Илиев намери капитана Александър Близнаков, който центрира по земя към Димитър Панталеев, който засече топката в мрежата на Марица за 1:0.

Шест минути след почивката Симеон Вешев от гостите проби към наказателното поле на дупничани и стреля технично, но топката се удари в десния страничен стълб на Пламен Младенов.

Минутата бе 57-а, когато капитанът на пловдивчани Валери Домовчийски стреля опасно, но дупнишкият вратар Младенов бе на мястото си и улови.

Марек бе много близо до втори гол две минути преди края на редовното време. Тогава влезлият като резерва Даниел Васев отправи много добър изстрел от разстояние, но топката срещна напречната греда.

С победата Марек събра 10 точки и се изкачи до 11-ата позиция, докато Марица остава на седмото място с 13 пункта.