Миньор 2015 Б записа победа номер 16 за сезона

Миньор 2015 Б постигна важен успех в битката за първото място на редовния сезон в ББЛ “Б” Група, регион “Запад”. Състезателите на Николай Горанов надделяха със 74:60 над един от традиционно силните тимове в дивизията, Спортни Таланти.

Миньорци изградиха аванс в първите два периода и се оттеглиха с преднина от 11 точки до полувремето – 34:23. След почивката обаче, тимът на Спортни Таланти излезна мотивиран и стопи разликата до 5 след три четвърти – 48:43. В последната част “жълто-черните” вдигнаха оборотите и изградиха най-големия си аванс при 18 разлика, подсигурявайки си победата.

Най-резултатен за Миньор бе Александър Ангелов с 15 точки. Милен Дудев се отличи с много силен дабъл-дабъл – 13 точки и цели 15 асистенции, а Камен Каменов и Мартин Димитров добавиха по 11 точки, като новото попълнение Димитров прибави и 12 борби за дабъл-дабъл.

С победата, Миньор се изравни временно на върха с отборите на Политехника Б и Титан Пропъртис с баланс 16 победи и 6 загуби, при оставащи 2 кръга от редовния сезон.