Рилски спортист победи убедително Берое

Рилски спортист записа поредната си победа в НБЛ и е все по- близо до това да завърши на първо място във временното класиране на шампионата и да си осигури домакинско предимство за плейофите.

Важният успех дойде при гостуването на отбора в Стара Загора на местния Берое, който самоковци надиграха със 125- 76.
Отборът на домакините излезе на терена в зала „Общинска“ без нито един от своите чужденци, които дори не попаднаха и в разширения състав на треньора на старозагорци Бойко Миленков.
Мачът започна с 5-2 за домакините от Берое, след което играчите на Рилски набързо достигнаха до двуцифрен аванс, който в края на четвъртината бе 21 точки – 14-35. През втория период баскетболистите на Людмил Хаджисотиров продължиха да са по- добрият отбор и без особени затруднения успяваха да поддържат преднината си. Тя дори се вдигна преди почивката за полувремето, която дойде при 38- 63 в полза на Рилски спортист.
Още с началото на третата част играчите на самоковския тим успяха да реализират серия, чрез която разликата мина 30 точки и мачът на практика приключи, защото до края на двубоя играчите на Берое просто нямаха силите и възможностите да се справят с формацията на Рилски. Все пак не може да се отрече, че момчетата на треньора Бойко Миленков се опитваха да се противопоставят на самоковци с чисто баскетболни средства, което им прави чест, макар и да загубиха двубоя с крайното 125:76.

За Рилски спортист най-резултатен в мача бе Трей Портър, който приключи с 22 точки. Барет Бенсън завърши с 20, а по 13 вкараха Павлин Иванов, Ей Джей Хес и Коуди Карлсън. С по 9 останаха Васил Попов, Брендън Браун и Ники Георгиев, а със 7 точки и цели 11 асистенции завърши Деян Карамфилов.
За Берое 19 отбеляза Дамян Минков, 17 Мартин Сотиров, а Александър Янев остана с 15.
Следващият мач на Рилски е в понеделник, 11 април, като съперник ще е отборът на Балкан. Срещата е в „Арена Самоков“.