ФК Кюстендил разгроми с 4:0 Пирин ГД, но надеждата за Втора лига угасна

Велбъжд загуби у дома с 1:2 от Пирин (Разлог)
Надеждите на ФК Кюстендил за Втора лига угаснаха, въпреки разгромната победа с 4:0 като гост на Пирин (Гоце Делчев), и след успеха на Марек срещу Гранит (Владая) в двубои от предпоследния кръг на Югозападна Трета лига. Играчите на Николай Николов-Чезето поведоха още във 2-та минута, след като Виктор Анастасов се разписа.15 минути по-късно голмайсторът Александър Александров- Аци удвои резултата, а до почивката кюстендилци вече водеха с 3:0, след попадение на Виктор Мицаков.
През второто полувреме гостите затвърдиха превъзходството си с още един гол в 70-та минута, дело на влезлия като резерва Иван Иванов. С тази победа кюстендилци се изкачиха на второто място, след като Беласица и Вихрен завършиха мачовете си с равенства. В последния кръг ФК Кюстендил посреща от 18,00 ч на 29 май на стадион “Осогово” тима на Банско. Другият кюстендилски отбор – Велбъжд, отново загуби. Този път с 1:2 като домакин на Пирин (Разлог). Гостите поведоха с попадения на Шапкаров и Хаджи, а за домакините се разписа Денислав Балев.
Кюстендилският тим, който изпада от Трета лига, гостува в последния кръг на Сливнишки герой.