Футболистите на „Огражден 1955” (Първомай) победиха с 6:3  „Граничар” (Кулата), Динчо Георгиев откри головото шоу

„Огражден 1955” (Първомай)

Общо 9 гола видяха зрителите на стадиона в петричкото село Първомай на мач между „Огражден 1955” и „Граничар” (Кулата). Срещата беше от 11-ия кръг за първенството на областната група „Струма-2”. „Огражден 1955” (Първомай) взеха победа с 6:3. И двата отбора играха твърде открит футбол, с много технични прийоми и без грубости на терена. Първият гол в срещата бе отбелязан в 26-ата минута от Динчо Георгиев, който бе изведен пред наказателното поле на гостите и майсторски прехвърли вратаря им за 1:0. Четири минути по-късно Борислав Башлиев при меле пред вратата на домакините от воле прехвърли вратаря им за 1:1. В 36-ата минута многоходова комбинация на отбоа на „Огражден” завърши с попадение на Атанас Пановски, който изпрати топката в мрежата за 2:1. В самия край на полувремето Динчо Георгиев след атака по десния фланг се възползва от грешка на левия защитник на „Граничар” и ниско по тревата изпрати топката в далечния ъгъл за 3:1.
През втората част на срещата отново по-добрият отбор на терена бе този на домакините. В 53-тата минута Мариян Вангелов бе изведен отляво пред наказателното поле на гостите и с отмерен шут ниско изпрати кълбото в далечния ъгъл зад стража на „Граничар” за 4:1. В 70-ата минута Иван Цветков при меле пред вратата на гостите се възползва от една недобре избита топка от защитата им и я изпрати в долния ляв ъгъл за 5:1. Две минути по-късно Иван Младенов при бърза контраатака на тима от Кулата успя да намали резултата на 5:2. Четири минути по-късно Костадин Въчков от отбора на „Огражден” покачи на 6:2. Последния гол в срещата отбеляза Борислав Башлиев, който след центриране отдясно в наказателното поле на домакините с глава отблизо изпрати топката в противниковата мрежа за 3:6. При това положение отборът на „Огражден 1955” -с.Първомай е четвърти в таблицата, а „Граничар” – десети.