Футболистите на „Струма” вкараха 8 на „Вихър”, банкерът Борислав Иванов се разписа за домакините

Дъжд от голове се изля на стадиона в Марикостиново в двубоя между местния „Струма” и „Вихър” (Кавракирово). Срещата започна с тотален натиск на футболистите на домакините. Георги Младенов и Марин Георгиев-Мерата не успяха отблизо да прострелят стража на гостите. В 10-ата минута Мерата изведе Йордан Бербатов пред наказателното поле на гостите и от 7-8 метра опъна мрежата за 1:0. Пет минути по-късно Йордан Бербатов изведе Мерата и той не сгреши за 2:0. В 21-вата минута Мерата подаде пас в наказателното поле на Георги Младенов и той направи резултата класически – 3:0. В 26-ата минута Веселин Найденов след скоростна атака по десния фланг центрира топката в наказателното поле на гостите и там с глава Георги Младенов бе точен за 4:0. Марин Георгиев след комбинация с Йордан Бербатов помогна последният да направи резултата 5:0. В самия край на първото полувреме Кирил Митрев от домакините извърши фаул, който банкерът Борислав Иванов превърна в гол за 5:1. След почивката зрителите на стадиона в Марикостиново станаха свидетели на още три красиви попадения, отбелязани във вратата на „Вихър” (Кавракирово). В 64-тата минута влезлият в игра Мариян Терзиев получи топката от Йордан Бербатов, обстрелва директно вратата на гостите, топката бе избита и в добавката Терзиев я изпрати в мрежата за 6:1. Три минути по-късно Мерата от фаул от 20 метра разтресе дясната странична греда зад стража на „Вихър”. В 72-рата минута Ивайло Хаджигаев изведе отлично Мерата в наказателното поле на гостите и той търкулна топката покрай вратаря им за 7:1. Осмия гол в 80-ата минута отбеляза Методи Киричков с помощта на защитник на гостите. „Доволен съм от старанието на футболистите, на които гласувах доверие в този мач. Набираме вече скорост и се надявам, ако продължаваме така, да се включим в битката за атакуване на първото място и да правим компания на „Светкавица” (Митиново), „Подгорец” (Коларово), „Калабак” (Самуилово) и „Огражден-1955” (Първомай). Следващият ни мач ще бъде срещу отбора на „Стрела”, отново на стадиона в Марикостиново”, сподели старши треньорът на „Струма” Атанас Терзиев.