ЦСКА 1948 с минимален успех над Миньор (Перник)

Миньор (Пк) загуби първата си контрола. Жълто-черните паднаха с 0:1 от ФК ЦСКА 1948 Сф, а червен картон получи Михаел Орачев.

Първото полувреме премина без интересни ситуации пред една от двете врати. В 35-ата минута Кристофър от състава на столичани се откъсна зад отбраната на чуковете и бе фаулиран от Михаел Орачев, за което получи червен картон. Така жълто-черните доиграха първата част в намален състав, а с началото на второто полувреме отборите отново бяха с равен брой състезатели, тъй като такова бе споразумението между двата щаба и Орачев се завърна на терена.

През второто полувреме в игра за Миньор Пк се появиха младежкият национал Никола Виденов, Георги Купенов, Георги Ангелов, Стелиън Георгиев, Кристиян Слишков и Методи Костов.

В 61-ата минута Николов нахлу отдясно, получи пас зад гърба на жълто-черната защита и прати топката в мрежата зад Никола Виденов.
В следващите минути Миньор увеличи темпото и жълто-черните натиснаха съперника, като бяха пропуснати няколко добри възможности за гол. Първо Християн казаков стреля от фаул, но стражът на столичани успя да избие. Малко след това отново Казаков бе в центъра на събитията. Той проби и центрира на задна греда, където Запро Динев стреля с глава от близко разстояние, но в аут. Възможност се откри и пред Кристиян Слишков, който бе изведен зад защитата на съперника, но малко не му достигна да изравни резултата.
Следващата контрола на Миньор Перник е на 25 юни. Жълто-черните ще гостуват на Ботев Враца. Мачът е от 11:00 часа.