Триото на “Рилски спортист” Краси Крумов, Алекс Кашинова и Боби Василев блести на турнир в Букурещ

Кашинова (на преден план) показва с гордост медала си след надпреварата в румънската столица.

Успехите на самоковските борци през сезона нямат край. Този път трима представители на “Рилски спортист” стъпиха на подиума на силния международен турнир в Букурещ.

Първо място и златен медал завоюва Красимир Крумов, триумфирал при юношите в кат. до 74 кг. Това е втора титла за Крумов в последните двайсетина дни, след като в началото на май той стана държавен първенец на държавния шампионат за юноши в Сливен.

Трета позиция и бронзово отличие в кат. до 76 кг при кадетите пък спечели Борислав Василев, изненадал приятно треньорския щаб с поведението си на тепиха.

При девойките до 59 кг пък Александрина Кашинова стигна до бронза след епични хватки със силни противнички. Така Алекс затвърди възходящата си спортна форма, белязана от триумфа при девойките на държавния лично-отборен шампионат в Града под Сините камъни.

С място на почетната стълбичка се разминаха съотборничките на Кашинова – Сезен Белберова (до 55 кг) и Боряна Борисова (до 72 кг).

Заедно със самоковските представителки в Румъния бе и наставникът Димитър Магаев, който е селекционер на юношеския национален отбор.