“Миньор” с разгромна победа над ЦСКА 1948 в Перник в последната си контрола

"Миньор" победи  ЦСКА 1948 с 4:1 в последната си контрола  за  лятната подготовка.

Отборът на “Миньор” победи ЦСКА 1948 с 4:1 в последната си контрола за лятната подготовка. Преди началото на срещата ръководството на “жълто-черните” представи пред своите фенове играчите, на които Даниел Бачков ще може да разчита през този сезон.

Двубоят между перничани и “червените” започна равностойно, като до почивката липсваха положения за откриване на резултата с изключение на 32-рата минута, когато Андон Гущеров засече с глава центриране на Николай Хаджиниколов и прати топката в левия страничен стълб на вратата, пазена от Алекс Георгиев.

През второто полувреме домакините бяха по-агресивни и вкараха четири гола. В 49-ата минута бранителят на гостите Тони Стоичков фаулира грубо халфа на “чуковете” Илиян Христов, за което главният рефер Васимир ел Хатин даде фаул за “Миньор” и вдигна втори жълт картон на защитника, като му посочи пътя към съблекалнята. Свободния удар изпълни капитанът Томислав Павлов, който прехвърли перфектно изградената пред него стена и прати топката в далечния ъгъл на Ивайло Сайков за 1:0. Четири минути по-късно Павлов изведе Христов в чиста позиция, който шутира покрай вратаря Сайков за 2:0.

Течеше 66-ата минута, когато Кристиян Ковачев проби отдясно, след което центрира в наказателното поле на гостите, където Георги Ризов засече топката след летящ плонж с глава за класическото 3:0. В 79-ата минута нападателят Костадин Хазуров  след самостоятелна акция отбеляза почетното попадение за гостите и намали на 3:1. Минута след това Милен Иванов повали в наказателното поле на своя отбор нападателя Георги Ризов, за което главният рефер даде дузпа. Зад топката застана Павлов, който шутира силно над вратата и резултатът остана непроменен. В 82-рата минута Ковачев подаде към Любомир Христов, който от двадесетина метра вкара под плонжа на Сайков за крайното 4:1.

По програма в първия есенен кръг отборът на “Миньор” ще гостува на Банско, а съставът на ЦСКА 1948 приема “Беласица” в столицата. Междувременно стана ясно, че бившият играч на перничани Георги Кьосев бе избран за директор на детско-юношеската школа на ЦСКА 1948.

“Миньор”: Алекс Георгиев, Д.Савов, М.Иванов, Ан.Киров, Люб. Илиев, Люб. Христов, Д. Николов, Ил.Илиев, Г. Недялков, Т. Павлов, Ил. Христов (46 – Леонтиев, Парашкевов, Вл. Гогов, Ж.Станимиров, Т. Добрев, Рамадан, Ковачев, Слишков, Ризов, В.Папукчиев, Лазаров).

ЦСКА 1948: Иво Сайков, Г.Петров, Котев, Стоянов, Стоичков, М. Иванов, Васев, Хаджиниколов, К.Хазуров, Гущеров, М.  Димитров (46-Ст.Маринов, Й.Маринов, Р.Георгиев, Кикарин, Спасов, Стефанов).