Самоковските борци превзеха Бургас, взеха 2 титли, сребро и два бронза от ДЛП за юноши

Алекс Мирчев и Краси Крумов – първенци по безапелационен начин на тепиха

Първото за годината състезание по борба донесе много радост за представителите на “Рилски спортист”. Самоковските състезатели завоюваха две титли, едно сребро и два бронзови медала на държавното лично първенство за юноши в Бургас. По този начин класиците на Петър Магаев и Юлиян Алдимиров дадоха сериозна заявка за върхови постижения през 2018-а.
Шампиони в своите категории станаха Александър Мирчев при най-леките (55 кг) и Красимир Крумов при 72-килограмовите. Мирчев не остави шанс на Йордан Йорданов (“Левски”) в битката за златото, а Крумов тръшна без проблеми опонента си и бивш съотборник Стасимир Дойчинов (“НСА-Академик”).
На крачка от първата позиция остана Борислав Василев. Вече в кат. 87 кг юнакът не издържа в последния дуел срещу намиращия се в отлична форма ас на “Ботев” (Вр) Мариян Маринов и трябваше да се задоволи със сребърното отличие.
Бронзови медали спечелиха Росен Бакрачев (60 кг) и Денис Кукушев (77 кг), а няколко техни съотборници се разминаха с място на почетната стълбичка. Пети финишираха Мартин Гергинов (72 кг), Емил Станоин (77 кг) и Филип Радойков (82 кг, “Рилски спортист-2000”), Румен Балабанов и Радослав Каймаканов завършиха 7-и съответно в кат. 87 и кат. 130 кг, Марио Маноилов зае 8-о място при 87-килограмовите, а Йордан Кудев финишира 9-и в същата категория. Топ 10 пък затвориха Станимир Тодоров (72 кг) и Венелин Веселинов (97 кг).
Приза за най-техничен състезател отиде у Иво Илиев (60 кг, “Изобор” – Плевен), а в най-резултатен борец се превърна Светослав Николов (82 кг, “Ботев” – Вр).

На снимката: Крумов (в средата) гледаше съперниците си от най-високото стъпало на почетната стълбичка