ФК “Кюстендил” с класическа победа в Разлог, “Велбъжд” изпусна победата у дома

• Александър Александров-Аци изригна с два гола за гостите, Мартин Газиев добави един

Класическа победа с 3:0 постигна ФК “Кюстендил” при гостуването си на “Пирин” (Разлог) в среща от 7-ия кръг на Югозападната трета лига. На два пъти във вратата на домакините се разписа централният нападател Александър Александров-Аци, а едно попадение добави Мартин Газиев.

През целия двубой играчите на Николай Николов-Чезето превъзхождаха съперника и с показаното още в началото на мача показаха, че ще гонят крайния успех. През първото полувреме кюстендилският тим взе комфортна преднина от 2 гола, след като Александър Александров изригна в 18-ата за 1:0, а в 30-ата бе точен при изпълнение на отсъдената дузпа. И през вторите 45 минути гостите стояха по-добре на терена и логично се стигна до третото попадение във вратата на Разлог, а точен в 82-рата минута бе Мартин Газиев.

Настроението у играчите в рейса на връщане към Кюстендил бе доста приповдигнато и те си направиха задължителната снимка.

Така ФК “Кюстендил” записа петата си победа и със събраните 16 точки е на трето място в класирането, след ФК “Вихрен” (Сандански) и ФК “Беласица” (Петрич). В следващия кръг отборът посреща на 26 септември от 17 часа “Сливнишки герой” (Сливница).

Другият кюстендилски отбор – ФК “Велбъжд”, изпусна да запише втората си победа от началото на първенството, след като изпусна на ст. “Осогово” ФК “Чавдар” (Етрополе). Срещата завърши 0:0, за което повече трябва да съжаляват играчите на Радостин Джогански, които пропуснаха куп положения, особено в последните 10-15 минути на двубоя, когато обсадиха и обстрелваха вратата на съперника, но до гол така и не стигнаха. Малко преди края на срещата домакините останаха и с човек по- малко, след като Жорж Георгиев бе изгонен за втори жълт картон.

В следващия кръг ФК “Велбъжд” гостува на 26 септември на “Пирин 1912” в Гоце Делчев.