„Банско” и „Гранит” завършиха 1:1 в Ново Делчево

Първия си контролен мач от лагер-сбора в Сандански футболистите от „Банско” изиграха на добре подготвения терен в село Ново Делчево. Те се изправиха срещу отбора на „Гранит” (Владая). Атаките на двата отбора се водеха най-вече по фланговете, където най-дейни бяха Уилсън  Барбоса, Милко Георгиев и Венци Маламов. Мохамед Потчи играеше много добре в средата на терена и захранваше колегите си с удобни топки за стрелба пред противниковата врата. В отбора  на „Гранит” с добра игра се отличаваха Димитър Маймунков, Иван Зайков, Костадин Кафтанов. При нулево равенство се оттеглиха двата отбора на почивка. През второто полувреме много добра игра от резервите показа Милен Лефтеров, който беше нападателят, създаващ неприятности в защитата на „Гранит”. Двамата с Уилсън Барбоса показваха доста интересни неща и създаваха напрежение пред противниковата врата. На два пъти Уилсън изскочи в удобни позиции за отбелязване на гол, но вратарят на „Гранит” отрази ударите му. В 66-ата минута Йордан Лечов изведе Милен Лефтеров пред наказателното поле на „Гранит” и от движение той изпрати топката в мрежата за 1:0. Минута по-късно Уилсън Барбоса бе изведен отляво пред наказателното поле на „Гранит”, последва силен шут и топката срещна напречната греда зад стража Мартин Минев. Атаките и на двата отбора се редуваха една след друга, но топката така и не навестяваше мрежата зад двамата вратари. Футболистите на „Гранит” търсеха начин за изравняване на резултата, но Димитър Маймунков и Станислав Станиславов не бяха точни пред вратата на Хуго Гумиеро. В 84-тата минута Костадин Кафтанов изведе Станислав Станиславов отдясно, който с диагонален шут изпрати топката в далечния ъгъл на резервния вратар Валентин Обретенов за 1:1.

Накрая Милен Лефтеров изскочи в удобна позиция за стрелба, но не успя да простреля вратаря на „Гранит”.