“Марек” победи “Балкан” и записа много важни три точки по пътя към Втора лига

“Марек” записа изключително важна победа по пътя към постигането на голямата цел, а именно влизане във Втора професионална лига. Дупничани победиха с 2:1 един от най-добрите отбори в Югозападна трета лига през пролетта – “Балкан” (Ботевград) на своя стадион “Бончук”.

Дупнишкият клуб бе близо до откриване на резултата още в самото начало на двубоя. В 4-ата минута Милен Иванов стреля директно от фаул, но стражът на гостите се намеси блестящо и изби топката в ъглов удар.

Десет минути по-късно Евгени Тунтев засече ниско центриране от левия фланг и даде преднина на дупничани.

Минутата бе 31-а, когато капитанът на “Марек” в този мач Джордж Николов центрира от фаул, а Симеон Димитров засече топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено поради засада.

В 58-ата минута Спас Лазаров от гостите се измъкна от опеката на Антонио Арсов, надбяга го и се опита да прехвърли излезлия по-напред вратар на марекчани Пламен Младенов, но за щастие на дупнишкия клуб топката срещна напречната греда.

Само 120 секунди по-късно Димитър Чечев стреля към вратата на тима от Ботевград, като ударът му срещна ръката на Емил Колев от “Балкан”. Главният съдия Георги Иванов не се поколеба да посочи бялата точка. С изпълнението на 11-метровият наказателен удар се нагърби Димитър Владимиров, който прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на  Костадин Котев за 2:0.

Димитър Владимиров всеки момент ще вкара дузпата за “Марек”

До края на мача домакините имаха още няколко опасни атаки, които обаче не успяха да превърнат в гол.

Гостите пък можеше да намалят резултата в 87-ата минута, когато Ангел Ангелов излезе на добра стрелкова позиция, но дупнишкият страж Младенов с вещина изби изтрела в ъглов удар.

Все пак “Балкан” стигна до попадение в 92-ата минута, когато след центриране от корнер появилият се като резерва Николай Миков с глава оформи крайния резултат.

В сряда Марек гостува на “Банско” в отложен мач от 31-ия кръг. При победа, дупничани отново ще излязат на върха в дивизията.

Димитър ИКОНОМОВ

“Марек”: Младенов, Калайджийски, Арсов, Тунтев (67 – Стоичков), Влахов, Дж. Николов, С. Димитров, М. Иванов (75 – Любенов), Чечев, Владимиров (64 – Михалков), Панталеев
Старши треньор: Светослав Георгиев

“Балкан” (Ботевград): Котев, Ангелов, Йорданов, Руйчев, Колев, Атанасов, Бояджиев, Бонев, Ковачев (52 – Миков), Василев, Лазаров
Старши треньор: Николай Николов