Отборите на Огражденец и Яворница завършиха 1:1 в Кърналово

В мач от 10 кръг за първенството на областна група Струма-2 на стадиона в Кърналово се срещнаха отборите на местния Огражденец и Яворница от едноименното селище. През първата част на срещата опитите на футболистите на двата отбора да достигнат до отбелязване на гол не се оправдаха и при това положение се оттеглиха на почивка при нулево равенство. През втората част на срещата зрителите, дошли да наблюдават този двубой, включително и от Яворница, станаха свидетели на много динамичен мач.

Първия гол в срещата отбелязаха домакините чрез Мартин Стоев, който след атака по левия фланг проби защитата на гостите и изпрати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратаря им за 1:0. На три пъти футболистите на Огражденец имаха шанс за отбелязване на нови попадения отблизо, но неточния мерник бе причина това да не се случи. След 60-та минута футболистите на Яворница, водени от бързоногия Методи Стоименов-Гелс упражниха натиск пред вратата на домакините, но все нещо не им достигаше за изравняване на резултата. Това успяха да направят в самия край на срещата, след като при атака по десния фланг последва центриране към Иван Танев, който овладя кълбото и мигновено го изпрати в близкия ъгъл на вратаря на Огражденец за 1:1. Преди това пропуски за отбора на Яворница направиха Илия Ризов, Веселин Танев и Методи Стоименов.